10 Yeşil Kural
10 Yeşil Kural

Vizyon çevreci "Yeşil Kurallar" yaklaşımını desteklemektedir. Bu programı destekleyerek aşağıdaki kuralları tüm organizasyonumuzda uygulayacağımızı ve çevreci yaklaşımımız taahhüt ediyor; tüm paydaşlarımızla sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha temiz, yaşanabilir bir dünya yaratabileceğimize inanıyoruz.

10 Yeşil Kural

1. Yeşil Kurallar: Karar merciinde olan kişileri Yeşil Kurallar konusunda cesaretlendiriyoruz.

2. Yeşil Hizmetler: Firmamız yeşil süreçlerini tamamlamak için iki uygulamayı desteklemeye söz vermiştir. Bu nedenle, hem yeşil ürünlerle temizlik hizmetlerini sunmaya hem de çalışan personeli yeşil personel olarak eğitmeye ve / veya sertifika vermeye devam edecektir.

3. Atıkların Geri Dönüşümü: Vizyon Temizlik hizmet verdiği müşterilerindeki üretilen atıkları kontrol edemez, sadece buralara kâğıt, plastik ve atık maddeler için açıkça işaretlenmiş ayrı ayrı çöp kutularını koyarak geri dönüşümü teşvik edebilir. Eğer hizmet verdiğimiz firmanın istenen tesisleri var ise, bahsedilen malzemelerin ilgili alanlara konulması için gereken her türlü kurumsal çabayı gösterecektir.

4. Parke Zeminlerin Kazınması ve Yeniden Cilalanması: Vizyon Temizlik olarak çinko bazlı yer temizleme ürünlerini mümkün olan daha iyi ürünlerle değiştireceğiz. Bu parkelerin kazınması ve yeniden cilalanması süreçlerini de kapsamaktadır.

5. Amonyaksız Pencere (Cam) Temizleyiciler: Vizyon Temizlik olarak kullanılan bütün pencere (Cam) temizleyicilerini amonyaksız ve çevre dostu ürünlerle değiştireceğiz.

6. Aydınlatma Değiştirme: Müşteriyle anlaşıldığı takdirde tesislerdeki ampuller çevreci tasarruflu ampuller ile değiştirilecektir.

7. Depolar / Tedarik: Vizyon Temizlik hangi malzemelerin kullanıldığı konusunda depolama alanlarında incelemeler yapacak ve depoda bulunan eski (son kullanma tarihi yaklaşan) ve/veya yeşil ürün standardına uymayan ürünleri kaldıracaktır veya bunları yeşil ürünler ile değiştirecektir.

8. Mikro fiber Uygulamalar: Mikro fiber bezler her koşul için uygun olmasa da, bu mikro fiber bezlerin, mopların, vs. doğru/uygun kullanımı temizlik esnasında kullanılan temizlik malzemesi miktarını azaltabilmektedir.

9. Kâğıt Ürünleri: Eğer Vizyon Temizlik tesise herhangi bir kağıt ürün tedariki yapıyorsa bu ürünlerin "Asidik" ürünler olmamasına dikkat edecektir. Bunun yerine getirilebilmesi için hizmet verilen kurumun da desteği gerekir. Ayrıca kâğıt kullanımını azaltmak için el kurutucularının kullanılması önerilmektedir.

10. Atık Su: Temizlik işlemleri yapıldıktan sonra atık su sistemine verilecek sulara dikkat edilecektir. Atık su için boşaltım alanları kullanılacaktır. Fosfat, çinko kirliliği ve diğer zararlı kimyasalları içeren ürünleri kullanmayı bırakarak, kanalizasyon sistemine dolayısıyla nehirlere ve okyanuslara biyolojik olarak çözülebilecek atıkları dökmüş olacaktır.